IDEA

17-letni festiwal muzyczny Rockowa Noc, który co roku odbywa się w Rzeszowie, 26 sierpnia będzie miejscem wyjątkowego wydarzenia charytatywnego. W Rzeszowie – “Mieście-Ratowniku”, zostanie zorganizowany festiwal “Rockowa Noc x Faine Misto”.

Niemal od początku wojny zespół organizatorów festiwalu Faine Misto zbierał fundusze na rzecz obrońców Ukrainy. Przez trzy miesiące zakupiono i przekazano walczącym obywatelom pomoc o wartości ponad 30 mln hrywien. Na tym jednak nie koniec. Komitet organizacyjny Fainego Mista postanowił zorganizować wyjątkową, charytatywną edycję festiwalu, która pomoże zgromadzić dodatkowe środki dla broniącej się Ukrainy oraz rodzin rannych i poległych żołnierzy.

Organizacja bezpiecznego festiwalu w Ukrainie jest obecnie niemożliwa. Stąd pomysł na nawiązanie ponadgranicznej współpracy z polskim miastem Rzeszów i kooperację z 17. edycją festiwalu Rockowa Noc.

Rzeszów to miasto, które od początku wojny gościło najwięcej szukających schronienia Ukraińców. Wg oficjalnych danych statystycznych z kwietnia 2022 roku, na skutek wojny, populacja miasta wzrosła o 53%. 22 maja 2022 roku, postanowieniem Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, stolica Podkarpacia została uhonorowana tytułem “Miasta-Ratownika”.

Nasz festiwal charytatywny Rockowa Noc X Faine Misto będzie wyrazem wdzięczności dla Miasta-Ratownika i znakiem przyjaźni między Ukraińcami i Polakami!

ARTYŚCI

BILETY